"Jak nie Messi to kto?"

Szkoleniowiec FC Barcelony, Luis Enrique przyznał na konferencji prasowej, iż nie wyobraża sobie, by Leo Messi nie zakończył kariery na Camp Nou.

"Zakładam, że nie byłoby nas w tym miejscu gdyby nie Leo Messi. Jest to dla nas nieoceniony piłkarz i nawet nie chcę myśleć co by się wydarzyło gdyby nas opuścił. Potrzebujemy czasu, aby z naszej szkółki wyłonił się zawodnik, który mógłby choć w małym stopniu go zastąpić. Zdaję sobie sprawę, że Leo może poczuć zmęczenie, ponieważ gra przez 10 lat na Camp Nou nie jest łatwa, gdyż tutaj nie można schodzić poniżej określonego poziomu. Trzeba pamiętać, że piłkarze nie są maszynami."-przyznał szkoleniowiec. "Widzę się z Messim niemal codziennie i wiem, że Argentyńczyk chce tutaj zostać. Dla Leo to zaszczyt od 10 lat bronić barw Dumy Katalonii i w najbliższym czasie się to nie zmieni."-dodał.          "Z pewnością nie skupiam się wyłącznie na Messim, ponieważ mam grupę ponad dwudziestu piłkarzy, którzy walczą o miejsce w pierwszy składzie. Aby słowo 'drużyna" miała w Barcelonie jakikolwiek sens, muszę traktować wszystkich równo."-zaznaczył.

FC Barcelona - Sevilla:

"Sevilla to zespół, który nastawia się na wysoki pressing, krótkie krycie oraz szybkie kontry. Są niezwykle skuteczni ze stałych fragmentów gry. Dodatkowo ich piłkarze znakomicie radzą sobie w boiskowej walce o piłkę. Spodziewam się trudnego spotkania, ale poznaliśmy już kilka słabych stron zespołu. Mam nadzieję, że w sobotę je wykorzystamy."-powiedział trener.

"Myślę, że Deulofeu i Denis Suárez są już gotowi do gry na tym najwyższym poziomie i jest wielce prawdopodobne, że jutro dostaną oni szansę pokazania się. To samo dotyczy Luisa Suáreza, który coraz lepiej rozumie się ze swoimi partnerami, a pokazał to choćby w ostatnim spotkaniu ligowym notując dwie asysty. Mam nadzieję, że dobrą współpracę nawiąże także z Leo Messim, czy Neymarem."-dodał.

"Iniesta jutro nie wybiegnie na boisko. Choć Hiszpan rozpoczął już przygotowania z resztą zespołu, to nie chcę ryzykować zdrowia naszego kapitana. Pocieszające jest, iż Thomas Vermaelen pracuje na pełnych obrotach i jutro będę brał go pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz."-zaznaczył.

Źródło: viscaelbarca.pl